Kim jesteśmy

Big&Proud stworzyliśmy w 2016 r. Pomysł marki odzieżowej pęczniał w nas już od dłuższego czasu. Pęczniał wraz z irytującym poczuciem, że w świecie zdominowanym przez szczupłe sylwetki i wieczne katowanie się dietami osoby z nadwagą wciąż mają – niezasłużenie – pod górkę. Postanowiliśmy to zmienić.

Korzystając z doświadczenia w branży e-commerce i tekstylnej, zostaliśmy producentem odzieży dla grubasów. Pozwalamy sobie (nieoficjalnie) na takie stwierdzenie, bo sami lubimy jeść i to pejoratywne określenie traktujemy z przymrużeniem oka. Dla nas gruby oznacza normalny – z nadwagą albo z doskonale rozwiniętą muskulaturą!

Wartości Big&Proud

Nie promujemy otyłości. Uważamy jednak, że moda na bycie fit sprowadza „puszystych” (nie lubimy tego określenia) – osoby, które nie odmawiają sobie przyjemności jedzenia, te borykające się z nadwagą ze względu na chorobę i te, które świadomie zbudowały znaczną masę mięśniową – na margines. Wkurza nas, gdy wmawia się nam: masz nadwagę, jesteś gorszy!

Zachęcamy za to do dbałości o własne zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wierzymy, że dobre samopoczucie i świadomość, że wyglądamy doskonale bez względu na wagę, rozmiary i typ sylwetki, wzmacniają pewność siebie i pozwalają góry przenosić. Przede wszystkim uświadamiamy, że najważniejsze jest to, jakimi jesteśmy ludźmi, co skrywamy wewnątrz i co dajemy światu i innym, a nie to, jak wyglądamy.

Co robimy

Szyjemy T-shirty, koszulki z długim rękawem i bluzy dla osób, których wygląd odbiega od stereotypowej sylwetki w rozmiarze XS. Szyjemy dla tych, którzy wreszcie chcą poczuć się dobrze w swojej skórze i przestać na siłę dążyć do rzekomego ideału człowieka wieszaka, który nie każdemu jest pisany. Szyjemy dla tych, którzy są wielcy rozmiarami i wielcy marzeniami – o tym, że można wszystko.

Tworzymy ubrania dla dużych, ponadwymiarowych mężczyzn, których siła tkwi w nich, a nie w szczupłej sylwetce. Chcemy, by zakładając ubrania Big&Proud, nasi Klienci mogli poczuć się właśnie tak – duzi i dumni z tego, kim i jacy są, oraz z tego, co mają do powiedzenia.

Dlaczego my

Za dużą odzieżą Big&Proud kryje się duża idea. Przekonujemy też, że ubrania męskie XXL nie muszą przypominać smętnych worów w szaroburych, „wyszczuplających” barwach. Koszulki, bluzki longsleeve oraz bluzy z kapturem i bez szyjemy w polskich szwalniach, z najlepszego gatunku dzianiny bawełnianej produkowanej w Polsce – dostępnej w modnych kolorach, a zarazem odpornej na spieranie, odkształcanie i wycieranie.

Wyróżnia nas najwyższa jakość odzieży męskiej w dużych rozmiarach, a także otwartość w komunikowaniu tego, że warto być innym i dumnym z tego, że jest się dużym. Odzież Big&Proud ma nadruki (T-shirty, bluzki z długim rękawem) i hafty (bluzy), które odważnie, rubasznie, niekiedy zabawnie, a zazwyczaj prosto z mostu mówią, że im więcej, tym lepiej!